Members of the General Assembly

The following is a list by seat of all members of the General Assembly. This list specifically is of the present General Assembly. OPA Disclosure forms are included below short descriptions of each member.

Royal Seat
HIM Christina I & II

Christina I & II is the reigning Summi Imperatoria, and is the Speaker of the General Assembly.  She has served in the General Assembly since 5 May 2019, when the General Assembly was founded, with her seat as an ex officio seat. She presently sits for the Monarchist Party.
Contact: MonarchOfCycoldia@cycoldia.com
OPA Forms:
Office Disclosure Form OPA-1
Office Disclosure Form OPA-1-2
Office Disclosure Form OPA-1-3
Office Disclosure Form OPA-1-4
Office Disclosure Form OPA-1-5 

Ministerial Seat
HE Maximilian Greig

Maximilian Greig is the sitting member for the Ministerial Seat. He took the Nonary seat in the March 2023 General Elections and changed to the Denary Seat in the March 2024 Elections before then becoming the Prime Minister through Motion #148 on April 11, 2024. He holds his seat ex officio as the Prime Minister. He presently sits for the Monarchist Party.
OPA Forms:
Office Disclosure Form OPA-9

Tertiary Seat
HH Kevon Burnett

Kevon Burnett is the former Prime Minister. He took his first seat on 5 July 2022 originally as the Medial Seat following the removal of Rory McPhail and Thomas Bainbridge from the General Assembly. He as well serves as Custodian of the Crown and President of the Privy Council. He took on the Tertiary Seat following the motion of no confidence against him as Prime Minister. He presently sits for the Monarchist Party.
Contact: ViscountBrookhavenCycoldia@gmail.com 
OPA Forms:
Office Disclosure Form OPA-3

Quarternary Seat
HNH Avery Prasatik

Avery Prasatik is the sitting member for the Quarternary Seat, former two-time Prime Minister, and former Foreign Minister. She presently sits in the Quarternary Seat following Motion #137. She presently sits for the Monarchist Party.
OPA Forms:
Office Disclosure Form OPA-2

Quinary Seat
Hon. Ronald de Bourbonelle

Ronald de Bourbonelle is the sitting member for the Medial Seat. He took his seat following victory in a special election in December 2023 beating the incumbent Lewis Ross, who had founded the Labour Party. He presently sits for the Monarchist Party.
OPA Forms:
NONE SUBMITTED

Officer's Seat
Hon. Brandon Mierzwa

Brandon Mierzwa is the Chief Marshal and sitting member for the Officer's Seat. He took his seat on 25 December 2022 following the resignation of Moradin Fenri as Chief of the Armed Forces. He holds his seat ex officio as the Chief Marshal. He presently sits for the Monarchist Coalition.
OPA Forms:
NONE SUBMITTED

Septenary Seat
Hon. Plamen Iliev II

Plamen Iliev II is the sitting member for the Septenary Seat. He took the seat in the March 2024 General Elections. He presently sits for the Tulip Party.
OPA Forms:
NONE SUBMITTED

Octonary Seat
Hon. Nicholas Lokin

Nicholas Lokin is the sitting member for the Septenary Seat. He took the seat in the March 2024 General Elections. He presently sits for the Tulip Party as its party leader.
OPA Forms:
NONE SUBMITTED

Nonary Seat
Hon. Mats Seifert

Mats Seifert is the sitting member for the Nonary Seat. He took his seat on 25 February 2024 following the February 2024 Special Election and later switched from the Septenary Seat to the Nonary Seat in the March 2024 General Elections. He presently sits for the Monarchist Party, after having left the Unitary Party.
OPA Forms:
Office Disclosure Form OPA-7

Denary Seat
Hon. Rafe Burfield

Rafe Burfield is the sitting member for the Denary Seat. He took the seat following the June 2024 general election on 1 July 2024.
OPA Forms:
NONE SUBMITTED

Undenary Seat
Hon. Myka Hrženjak

Myka Hrženjak is the sitting member for the Undenary Seat. They took the seat following the June 2024 general election on 1 July 2024.
OPA Forms:
NOT-APPLICABLE

Duodenary Seat
Hon. Mihael Mishev

Mihael Mishev is the sitting member for the Duodenary Seat. They took the seat following the June 2024 general election on 1 July 2024.
OPA Forms:
NOT-APPLICABLE

Tresdenary Seat
Hon. Lewis Ross

Lewis Ross is the sitting member for the Tresdenary Seat. They took the seat following the June 2024 general election on 1 July 2024.
OPA Forms:
Office Disclosure Form OPA-13

Quortenary Seat
Hon. Taniel Petrosyan

Taniel Petrosyan is the sitting member for the Quortenary Seat. They took the seat following the June 2024 general election on 1 July 2024.
OPA Forms:
NOT-APPLICABLE

Hind Seat
Alexandra Irikladis

Alexandra Irikladis is the sitting member for the Hind Seat. They took the seat following the June 2024 general election on 1 July 2024.
OPA Forms:
Office Disclosure Form OPA-15